divendres, 22 de març de 2013

La mediateca de la nostra escola com a referent de treball 2.0


El passat 5 i 6 de març van tenir lloc a la Facultat de biblioteconomia i documentació de la UB les cinquenes jornades de biblioteques escolars. D'entre totes les xerrades, presentacions i experiències es va presentar el blog biblioteca escolar 2,0 que és el resultat d'una feina en la que es tracten qüestions que sorgeixen en la creació de la vessant 2.0 d'una biblioteca escolar. En aquest blog intenten donar respostes i mostrar diverses maneres i exemples de treballar online des de les biblioteques escolars i la mediateca de la nostra escola és una des les biblioteques referenciades en aquest espai ja que fa temps que treballa la vessant 2.0 que li va merèixer un premi del Ministerio de Educación el desembre del 2011.