dimarts, 4 de desembre de 2018


El proper 9 de desembre a les 18:30h a la Plaça del Carme podreu escoltar, per primera vegada fora de l'escola, la coral infantil de l'escola "Kora" en el marc del Festival Veus.El cor Kora de la nostra escola és un cor infantil que va néixer el curs 2017/18 amb la il·lusió de fomentar el cant coral a la nostra escola i ciutat. És una coral oberta a tots i a totes amb la voluntat d'apropar-los a un món musical on la música ens fa créixer, compartir moments i sensacions amb altres persones que es converteixen en essencials per al conjunt.
La coral està dirigida per Anna Ahumada i Agnès Algueró i interpreten un repertori variat i proper.
A més d'actuar al festival veus, també podreu escoltar-los a la cantada de Nadal de l'etapa 3-7 i al concert de Nadal de l'Aula Musical, tots dos el dia 20 de desembre.