INFORMACIÓ ACTUALITZANT-SE

ESCOLA A CASA 2020-21

En aquest espai podreu accedir ar tota la informació referent a l’escola casa en el cas d’un confinament parcial. Per poder accedir a les feines a fer durant aquests dies cliqueu en l’etapa del vostre fill o filla.

3-7
7-12
ESO
FP
TRIBU P3: TRIBU dels CAVALLETS BLAUS i GROCS

Cliqueu per accedir al curs CLICA AQUÍ

Referents: 

Mariona Capitan mariona.capitan@olot.epiaedu.cat

Esther Macias esther.macias@olot.epiaedu.cat

Anna Rovira anna.rovira@olot.epiaedu.cat

TRIBU P4 - TRIBU del POLLETS TARONGES I GROCS

Cliqueu per accedir al curs: CLICA AQUÍ

Referents: 

Cristina Coromina cristina.coromina@olot.epiaedu.cat

Raquel Vergés raquel.verges@olot.epiaedu.cat

Sílvia Genescà silvia.genesca@olot.epiaedu.cat

TRIBU P5 - TRIBU del PA RODÓ i DE CEREALS

Cliqueu per accedir al curs: CLICA AQUÍ

Referents:

Carme Noguer carme.noguer@olot.epiaedu.cat

Jordi Colobrans jordi.colobrans@olot.epiaedu.cat

Susana González susana.gonzalez@olot.epiaedu.cat

TRIBU 1r - TRIBU dels PIRATES BARBAROGES i BARBABLAVES

Cliqueu per accedir al curs: CLICA AQUÍ

Referents:

Sílvia Planella silvia.planella@olot.epiaedu.cat

Pau Obrador pau.obrador@olot.epiaedu.cat

Genoveva Pascual genoveva.pascual@olot.epiaedu.cat

TRIBU 2n - TRIBU dels TAURONS MARTELLS i ÀNGELS

Cliqueu per accedir al curs: CLICA AQUÍ

Referents: 

Tura Baburés tura.babures@olot.epiaedu.cat

Montserrat Oller montserrat.oller@olot.epiaedu.cat

Marta Demonjó marta.demonjo@olot.epiaedu.cat

TRIBU 3r - TRIBU dels VIDEOJOCS d’ACCIÓ i d’ESPORTS

Cliqueu per accedir al curs: CLICA AQUÍ

Referents: 

Moisès Dubé moises.dubre@olot.epiaedu.cat

Laia Peracaula laia.peracaula@olot.epiaedu.cat

Montse Masmitjà montse.masmitja@olot.epiaedu.cat

TRIBU 4t - TRIBU dels TERRATRÈMOLS VOLCÀNICS i AQUÀTICS

Cliqueu per accedir al curs: CLICA AQUÍ

Referents: 

Glòria Lobato:  gloria.lobato@olot.epiaedu.cat

Miki Ràfols: miquel.rafols@olot.epiaedu.cat

Anna Ahumada: anna.ahumada@olot.epiaedu.cat

Ester Rivas: ester.rivas@olot.epiaedu.cat

TRIBU 5è - TRIBU de les CONSTEL·LACIONS: ESTRELLES I ESTELS

Cliqueu per accedir al curs: CLICA AQUÍ

Classroom FRANCÈS

Classroom TRIBU DE 5è 20-21

Referents:

Sara Rubió: sara.rubio@olot.epiaedu.cat

Joan Vila: joan.vila@olot.epiaedu.cat

Anna Conill: anna.conill@olot.epiaedu.cat

TRIBU 6è - TRIBU dels LAKERS CARBASSES i APIS

Classroom FRANCÈS 6è · LLENGÜES  · ENGLISH 6th  · II+D

Referents: 

Ita Asparó: margalida.asparo@olot.epiaedu.cat

Eva Lorente: eva.lorente@olot.epiaedu.cat

Xevi Coma: francescxavier.coma@olot.epiaedu.cat

 

TRIBU 1r ESO

Accés habitual pel Google Classroom

Veure    Horari 1r ESO 1    – Horari 1r  ESO 2

Referents: 

Ramon Masoliver: ramon.masoliver@olot.epiaedu.cat

Delfí Anglada: delfi.anglada@olot.epiaedu.cat

Irene Bosch: irene.bosch@olot.epiaedu.cat

Jordi Coll: jordi.coll@olot.epiaedu.cat

TRIBU 2n ESO

Accés habitual pel Google Classroom

Veure Horari 2n ESO 1 – Horari 2n ESO 2

Referents:  

Xus Marcer: mjesus.marcer@olot.epiaedu.cat

Eva Sanchez: eva.sanchez@olot.epiaedu.cat

Elisabet Cros: elisabet.cros@olot.epiaedu.cat

Carrie Dorca: carrie.dorca@olot.epiaedu.cat

TRIBU 3r ESO

Accés habitual pel Google Classroom

Veure Horari 3r ESO 1 – Horari 3r ESO 2

Referents: 

Anna Portas: anna.portas@olot.epiaedu.cat

Lavínia Matilló: lavinia.matillo@olot.epiaedu.cat

Rafel Tresserras: rafel.tresserras@olot.epiaedu.cat

Ramon Pujol: ramon.pujol@olot.epiaedu.cat

Maria Casanovas: maria.casanovas@olot.epiaedu.cat

Anna Cortés: anna.cortes@olot.epiaedu.cat

Miquel Àngel Zarza: miquelangel.zarza@olot.epiaedu.cat

Ferran Sala: ferran.sala@olot.epiaedu.cat

 

 

TRIBU 4T ESO

Accés habitual pel Google Classroom

Veure Horari 4t ESO 1   – Horari 4t ESO 2

Referents: 

Anna Portas: anna.portas@olot.epiaedu.cat

Lavínia Matilló: lavinia.matillo@olot.epiaedu.cat

Rafel Tresserras: rafel.tresserras@olot.epiaedu.cat

Ramon Pujol: ramon.pujol@olot.epiaedu.cat

Maria Casanovas: maria.casanovas@olot.epiaedu.cat

Anna Cortés: anna.cortes@olot.epiaedu.cat

Miquel Àngel Zarza: miquelangel.zarza@olot.epiaedu.cat

Ferran Sala: ferran.sala@olot.epiaedu.cat

FORMACIÓ PROFESSIONAL
FUNCIONAMENT

En cas de que per qualsevol situació algun/a alumne/a, o tot el grup classe, hagi de seguir  el curs escolar, o algun període en concret, des de casa, s’han de seguir les següents  indicacions: 

– La comunicació amb l’equip docent es farà mitjançant el correu electrònic. – Els/les alumnes han de llegir el correu del centre diàriament. 

– Tots els/les alumnes han d’assegurar-se la connexió a internet i la possibilitat de treballar de forma telemàtica. 

– El dia a dia i seguiment acadèmic, en relació als continguts i les competències a desenvolupar, es realitzarà mitjançant el Classroom de cada matèria. 

– En cas de planificar connexions telemàtiques es realitzaran amb la plataforma  zoom, (quan tot el grup classe hi sigui a casa) i la plataforma meet (quan alguns  alumnes hi siguin a casa), amb obligatorietat d’assistència. 

– Totes es connexions s’han de fer amb presencialitat de l’alumne i la càmera ha  d’estar oberta. El micròfon serà encès o apagat segons es requereixi en cada  situació.

CAFEMN

Cliqueu per accedir a l’horari del GRAU MIG CAFEMN

Veure Horari CAFEMN 

Referent: 

Laia Castellví:  laia.castellvi@olot.epiaedu.cat

1R EASE

Cliqueu per accedir al curs de 1r d’EASE

Veure Horari 1r EASE

Referent: 

Roger Vidal:  roger.vidal@olot.epiaedu.cat

2N EASE

Cliqueu per accedir al curs de 2n EASE

Veure Horari 2n EASE

Referent: 

Ferran Roca ferran.roca@olot.epiaedu.cat

BANC DE SUPORT I RECURSOS EN CAS DE CONFINAMENT

CONSELLS I RECOMANACIONS DEPARTAMENT PSICOPEDAGÒGIC